KONST / Litografier / Färglitografi 14222035
nr 1422 2035
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Signerad, numrerad 64/360, Vasabron. Färglitografi, bildmått: 43x60, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:52:26
21/9 12:32:10
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason